2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

BAHAR YARIYILI KAYITLANMA VE DERS SEÇİMİ HAKKINDA

1.     Tüm öğrenciler (bu yıl yeni kazanan öğrenciler de dahil) 06-10 Şubat  2017 tarihleri arasında UBS’den ders seçimi ve şube seçimi yapmak, varsa, harcını yatırmak zorundadır. Ödeme yapmayan öğrencilerin ders listelerinde isimleri çıkmayacaktır.

2.     Şube seçiminde (İşletme, İktisat ve Maliye Bölümlerinde), öğrenci numarasının son hanesi dikkate alınmalıdır. Öğrenci numarası tek rakam ile bitiyorsa (A), çift rakamla bitiyorsa (B) şube seçimi yapılmalıdır. Kamu Yönetimi, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinde şube ayırımı yoktur. Ayrıca “A(Birleşik)” ifadesi de şube ayırımının olmadığı anlamına gelmektedir.

3.     Fakültemizi bu yıl kazanan öğrencilerin 2. Yarıyıl Seçmeli Ders Havuzu’ndan (Beden Eğitimi, Resim, Müzik, Halk Oyunları) bir (1) ders seçmeleri zorunludur.

4.     Danışmanlık sistemi devam etmektedir. Ancak; kayıtlanma sırasında danışman onayı kaldırılmıştır. Ders seçiminde sorumluluk öğrenciye aittir. Ders seçim hususunda danışmanlarınızdan destek alabilirsiniz.

5.     İlk defa alınan (AD) veya devamsız (DZ) derslerde devam zorunluluğu vardır. Diğer harf notlarında (FF, FD v.b.) devam zorunluluğu yoktur.                                                                                                                                                       

6.     Ders seçimi yaparken ders programı dikkatle incelenmeli, devam zorunluluğu ve alttan alınan dersler dikkate alınarak şube seçimleri buna göre yapılmalıdır. Devam zorunluluğu olan dersler ders programında çakışır ise alternatif derslerden ve şubelerden dersler seçilebilir.

7.     Bütün bölümlerin 5.-6.-7.-8. yarıyıllarında yer alan seçmeli derslerden her öğrenci öğrenim hayatı boyunca -mezun olabilmek için- her yarıyıl en az 2 seçmeli ders alıp başarmak zorundadır. Bütün bölümlerde seçmeli derslerde "kontenjan sistemi" uygulanacaktır. Öğrenci alabileceği maksimum kredi miktarına ulaştığında ilgili yarıyıllarda alamadığı seçmeli dersi ileriki yarıyıllarda öncelikli olarak alacaktır.

DEKANLIK

 
  • Kamu Hizmet Standartlarımız
  • Kamu Hizmet Envanteri
  • Yonetim ve Ekonomi Dergisi
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik